Czy uprawianie seksu w wieku 15 lat jest dozwolone?

Zgodnie z art. 200 k.k. kto doprowadza małoletniego poniżej lat 15 do obcowania płciowego lub do poddania się innej czynności seksualnej albo do wykonania takiej czynności, podlega karze pozbawienia wolności.