Jak to działa? Budowa i funkcjonowanie męskiego układu rozrodczego

Jak to działa?

Męski układ rozrodczy.

W …............ (worku ze skóry) znajdują się dwa jądra. Moszna to luźna skóra podzielona na dwie części. W każdej z nich znajduje się jedno …........ Jądra znajdują się poza obrębem ciała ponieważ niższa temperatura sprzyja prawidłowemu rozwojowi i produkcji …...........
Jądra nie są zawieszone symetrycznie (jedno ułożone jest wyżej od drugiego) Jest prawidłowe i fizjologiczne zjawisko.

W środku każdego jądra znajdują się................. …............... wewnątrz których od momentu dojrzewania trwa bezustanna produkcja …................. Proces ten trwa do końca życia zdrowego mężczyzny. Kanaliki nasienne wyprowadzają nowo wyprodukowane plemniki do najądrza w którym odbywa się proces ….............. plemników. Z najądrzy plemniki dostają się do nasieniowodu następnie do przewodu wtryskowego, który łączy się z cewką moczową. Kiedy mężczyzna jest podniecony, plemniki zaczynają się przemieszczać do cewki moczowej, a skurcz gruczołu krokowego powoduje wypchnięcie plemników na zewnątrz penisa w trakcie …...............
W bliskiej odległości od męskiego układu rozrodczego znajduje się …........ …............. w którym magazynowany jest mocz i który nie jest elementem układu rozrodczego.
Nasieniowody łączą się z pęcherzykami nasiennymi w których produkowany jest …......... w którym zawieszone są plemniki. W pęcherzykach nasiennych wytwarzany jest także związek, który stanowi źródło energii dla plemników.
Przewód biegnący w dół od prostaty to ….......... …................ .
Organ we wnętrzu którego znajduje się cewka moczowa to ….......... Penis wypełniony jest gąbczastą tkanką, która wypełnia się krwią podczas podniecenia płciowego. Powoduje to …........ czyli powiększenie i usztywnienie penisa. Wzwód inaczej erekcja jest niezbędnym elementem ludzkiej reprodukcji. Pozwala na wprowadzenie penisa do pochwy kobiety i przeniesienie nasienia w trakcie …............. do pochwy i tym samym zapłodnienie komórki jajowej w układzie rozrodczym kobiety.
Na szczycie penisa znajduje się żołądź, u nasady którego znajduje się ruchomy fałd skóry czyli …......... .. Napletek w trakcie wzwodu odkrywa żołądź penisa. Niektórzy rodzice decydują się na usunięcie napletka, kiedy dziecko jest bardzo małe. Robią to z przyczyn religijnych lub dla ułatwienia higieny.