Czy to jest miłość?

Czy to jest miłość?

Jeśli pojawiła się obok ciebie osoba, z która chcesz spędzać jak najwięcej czasu, rozmawiać na osobiste tematy, interesują cię jej poglądy, dobrze i bezpiecznie czujecie się we własnym towarzystwie - być może to jest miłość. Ale słowo miłość używane jest również w bardziej banalnych znaczeniach – kocham jakiś serial, kocham deser czekoladowy czy szarlotkę. Kocham rodziców dziadków, siostrę, brata.
Ludzie, którzy się kochają planują swoją przyszłość razem, starają się rozwiązywać wspólnie swoje problemy. Mają do siebie zaufanie, a to oznacza, że mogą liczyć na siebie w trudnych chwilach. Takie osoby mogą szukać ekspresji swoich uczuć w relacjach seksualnych.
Zdarza się, że miłość i seks nie idą ze sobą w parze, ponieważ niektórzy w sferze seksu szukają tylko przyjemności bez zaangażowania emocjonalnego. Bez względu na swoje poglądy, należy zawsze pamiętać, że:
-nie wolno decydować się na relacje seksualne tylko ze względu na przyjemność drugiej osoby
- decyzja o podjęciu relacji seksualnych nie gwarantuje, że wzbudzi to miłość drugiej osoby.
- niedopuszczalne jest sugerowanie takiej sytuacji, kiedy ktoś myśli, że go kochasz , a w rzeczywistości tak nie jest

Miłość często pojawia się między ludźmi, którzy nie są jeszcze gotowi na małżeństwo ani na rozpoczęcie kontaktów seksualnych. Dlatego warto uświadomić sobie, że uczucia można wyrażać w różny sposób. Na przykład troszcząc się o siebie, respektując nawzajem swoje potrzeby, trzymając się za ręce, ofiarowując kwiaty, czy umieć wysłuchać inna osobę.

Ćwiczenie

Napisz, w jaki sposób możesz okazać uczucie drugiej osobie.
1.
2.
3.

Napisz, w jaki sposób w Twojej rodzinie okazywane jest wzajemne uczucie i przywiązanie.
1.
2.
3.

Wybierz i napisz kilka sposobów, w jaki sposób możesz okazać swoje uczucia swojemu chłopakowi/dziewczynie.
1.
2.
3.
i kolejne ćwiczenie:)
Jak okazać uczucie.png

ZałącznikWielkość
Jak okazać uczucie.png22.15 KB