Użyć prezerwatywy czy nie?

W końcu nadchodzi czas, kiedy dziewczyna i chłopak zakochani w sobie są bliscy decyzji by skonsumować swój związek, czyli zdecydować się na tzw. ”seks”

Czas nadszedł, czyli dochodzi do pojedynku serca i rozumu.
Serce wypełnione uczuciem i pożądaniem mówi tak.
Co podpowiada rozum i rozsądek?
- sprawdź czy jesteś całkowicie i w 100% zabezpieczony/a przed chorobami przenoszonymi drogą płciową oraz nieplanowaną ciążą. Powinieneś wiedzieć, że jedynie abstynencja daje całkowitą pewność by uniknąć ciąży i zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową. Ale prawidłowo użyta prezerwatywa zapewnia dobrą ochronę przed ciążą i chorobami przenoszonymi drogą płciową.

- bądź przygotowany na zakłopotanie w trakcie używania prezerwatywy. Zawsze pamiętaj, że obawa przed konsekwencjami, które mogą się zdarzyć, kiedy z prezerwatywy zrezygnujesz jest gorsza. A konsekwencje mogą znacząco wpłynąć na Twoje dalsze życie.

- jeśli nadal masz obawy i czujesz niepewność czy i jak użyć prezerwatywy może lepiej poczekać i odłożyć decyzję o współżyciu seksualnym na jakiś czas. To oznacza, że brak Ci pewności siebie i prawdopodobnie również będziesz mieć kłopoty z radzeniem sobie z ewentualnymi konsekwencjami.