Skąd mam wiedzieć, czy to jest prawdziwa miłość?

Znaleźć odpowiedź na pytanie: czy to prawdziwa miłość, czy druga osoba dąży tylko do relacji seksualnych jest trudno.
Nie mam na to prostej odpowiedzi, ani zestawu pytań, który rozwieje wątpliwości. Odpowiedź znajdziesz wewnątrz siebie a podpowie Ci to jak się czujesz w jej obecności.

- czy jej ufasz
- czy cieszy Cię fakt bycia z tą osobą
- czy naprawdę chcesz nawiązać bliskie/intymne relacje z ta osobą
- jak w takiej sytuacji będziesz się czuł z tą osobą (np. bez ubrania, czy rozmawiacie o konsekwencjach?)
Razem można zmienić świat, ale bardzo ważne jest, aby w związku zachować swoją indywidualność.
W toksycznym związku nie czujesz się sobą , udajesz kogoś innego, czujesz napięcie i w efekcie robisz rzeczy, od których się zwykle powstrzymujesz.

Aby wiedzieć czy związek, w którym jesteś obecnie jest dla Ciebie dobry, najpierw należy dowiedzieć się kim jesteś, co pragniesz osiągnąć oraz co sprawia, że czujesz się dobrze o swobodnie.
Prawdziwa miłość przetrwa. Oczywiście może zacząć się od zauroczenia, ślepego nawet, ale szybko pojawią się różnice. Kochać kogoś to oznacza poznać go naprawdę z dobrej i z gorszej strony też. Oznacza poszanowanie wartości, wyborów i uczuć, co rzeczywiście cementuje związek. Miłość oznacza uszanowanie przestrzeni, w której przebywa druga osoba. To może oznaczać, ze relacje seksualne zostaną odłożone na później. Ale pamiętajmy, że jest wiele sposobów na okazanie wzajemnego uczucia. Powstrzymanie się od relacji seksualnych zwłaszcza w młodym wieku wcale nie musi oznaczać brak uczucia. Pomaga odnaleźć inne drogi okazywania go.