Seksualność - jak to działa?

Osoba, u której dopiero pojawia się zainteresowaniem seksem może zagubić się w gąszczu sprzecznych informacji docierających na ten temat.

Często można usłyszeć opinię, że seks zarezerwowany jest dla osób w związku małżeńskim, które się kochają. Ale w wirtualnym świecie i w filmach, w życiu ludzi pojawią się przypadkowe kontakty seksualne. Seks używany jest do zemsty, kontrolowania innych ludzi, reklamy wszystkiego – zaczynając od pustaków na kawie kończąc.
Tak naprawdę mamy dużo niedobrych informacji o seksie. Nawet, jeśli masz rozmowę uświadamiającą z rodzicami za sobą wciąż można mieć pytania, a niektóre z nich mogą być z kategorii tych kłopotliwych.

Fantazje seksualne

Czym jest fantazja seksualna? To obraz pojawiający się w głowie, związany seksualnym podnieceniem. Czasem powodowany jakimś zdjęciem, sytuacją lub filmem. Czasem bez żadnej przyczyny. Jest to zjawisko naturalne. Większość ludzi ma fantazje seksualne od czasu do czasu, każdego dnia lub niemal wcale.
Fantazje różnią się, powstają w umysłach tak jak sny i nie są do końca od nas zależne. Zazwyczaj fantazje seksualne sprawiają ludziom zadowolenie, czasem zakłopotanie. Trzeba pamiętać, że to, co pojawiło się w głowie może w niej pozostać i wcale nie musi oznaczać, że należy wprowadzać to w realnym życiu.
Mokre sny Zdarza się, że sny mają treści erotyczne. Zjawisko to pojawia się zwykle w czasie dojrzewania. Niektóre z nich mogą powodować erekcję i wytrysk w trakcie snu. Nazywamy je wtedy „mokrymi snami” Czasem może zdarzyć się, ż chłopak budzi się nic nie pamiętając, a na pościeli znajduje jedynie ślady nasienia.
Podobne sny o podłożu erotycznym pojawiają się u dziewcząt. W ich trakcie pochwa staje się bardziej nawilżona i wrażliwa.

Wiedza
Warto szukać odpowiedzi na swoje pytania. Czytać książki i pytać zaufanych osób. Odpowiedzi pozwolą dorosnąć i dojrzeć do mądrych decyzji. W sytuacji gdy trzeba będzie podjąć decyzję będziesz przygotowany/a. Szukanie wiedzy może być kłopotliwe, ale pomyśl jak kłopotliwe może być rozwiązywanie problemów później.
Kontakty seksualne nie sprowadzają się tylko do orgazmu. Towarzyszy im niepewność, zakłopotanie, czasami niechciana ciąża, rozczarowanie, ból, infekcje przenoszone drogą płciową.
Seksualna sfera człowieka to trudny temat do rozmów, ale warto spróbować dowiedzieć się tak wiele jak to możliwe, aby podejmowane decyzje nie były przypadkowe.