Kasa:)

Było tak: miałam lekcję o nałogach - konkretnie o papierosach i alkoholu. Było wyjątkowo nudno.
Wiadomo wiedza powszechna, uczniowie wiedzą co chcę im powiedzieć i dlaczego.
I wtedy zastosowałam matematykę: Oblicz, ile wyda osoba, która pali jedną paczkę papierosów dziennie przez dwadzieścia lat? Paczka papierosów kosztuje 10 zł.
Odpowiedź: 73 tyś.
Niezła bryka - to był pierwszy komentarz.

Mam nadzieję, że zdążę uciec przed rodzicami na najbliższym zebraniu!

Pozdrawiam
Monika

12 grudzień 2010