Stosunek płciowy – tak czy nie?

Tak???
Kiedy poznała/eś budowę i zasady według których funkcjonuje układ rozrodczy męski i żeński, nadeszła pora, aby poznać i zrozumieć jak dochodzi do stosunku płciowego?
Organy męskie i żeńskie są tak zbudowane, że wzajemnie do siebie pasują.
Teoretycznie jest to bardzo proste, ale w praktyce może przysporzyć duże problemy.

Stosunek płciowy, jest jednym z doświadczeń, które ma duży wpływ na ludzi decydujących się na takie doświadczenie cielesne. Dla większości ludzi jest to bardzo osobiste doświadczenie, oparte jest na wzajemnej bliskości, zaufaniu i wzajemnej odpowiedzialności.

Kiedy kobieta i mężczyzna stają się dla siebie atrakcyjni seksualnie pochwa kobiety staje się wilgotna, penis zwiększ swoją wielkość i staje się sztywny (wzwód). Obydwoje pragną wzajemnej bliskości. Wzwód penisa pozwala na wprowadzenie go pochwy kobiety. Stosunek seksualny trwa do momentu, dopóki obydwoje nie osiągną orgazmu.
Stosunek płciowy - schemat
Stosunek płciowy dostarcza wiele przyjemności. Ale oprócz niej mogą pojawić się komplikacje mające duży wpływ na przyszłość.

Czy nie???
Stosunek płciowy to także moment, który doprowadza do ciąży. Pierwotnym zadaniem stosunku płciowego jest wprowadzenie plemników (męskich komórek rozrodczych) do układu płciowego kobiety. Plemniki, jako, że posiadają zdolność ruchu przemieszczają się w kierunku jajowodów i bańki jajowodu w poszukiwaniu dojrzałej komórki jajowej. Jeżeli do stosunku płciowego dojdzie w chwili, kiedy w jajowodzie, albo w bańce jajowodu znajdzie się dojrzała komórka jajowa najprawdopodobniej dojdzie do zapłodnienia i ciąży, która może bardzo skomplikować życie młodej osoby. Statystyki mówią, że około 1 na 5 osób decyduje się na stosunek seksualny będą młodym nastolatkiem. Zdecydowana większość nastolatków podejmuje rozsądną decyzję, aby poczekać. Na młodych ludzi, nieprzygotowanych emocjonalnie przedwczesne rozpoczęcie współżycia płciowego może przynieść rozczarowanie.
Oprócz nieplanowanej ciąży w trakcie stosunku płciowego może dojść do zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Młoda osoba powinna pamiętać, że decyzja tak czy nie powinna zależeć tylko od niej. Nie powinna poddawać się żadnym naciskom fizycznym i psychicznym.