Miesiączka – nagła i niespodziewana

Miesiączka, u niektórych kobiet może wywoływać lęk.
Powodem jest moment, w którym może się pojawić–przewidywany, ale nie zawsze do końca. Moment, w którym jesteś daleko poza domem, bez podpaski albo tamponu.

Myślę, że trzeba oswoić się z myślą, że czasami fakt o tym, że jest się dziewczyną/kobietą która ma miesiączkę stanie się informacją publiczną.
Być może pomoże świadomość, że takie incydenty mogą zdarzać się dość często, niestety. Sam fakt przy odrobinie szczęścia, można zatuszować, ale świadomość, że ktoś widział, być może zwrócił uwagę za głośno, przeszkadza. Często, nieprawidłowe reakcje, na granicy dobrego wychowania są spowodowane niewiedzą.
Młode dziewczyny, boją się:”Co sobie chłopcy o mnie pomyślą?” Otóż, jeśli z tymi samymi chłopcami porozmawia odpowiednia osoba, odpowie na wszystkie pytania, wyjaśni wszystkie wątpliwości ich reakcja będzie pełna zrozumienia i taktu.
To trudna rada, bo dotyczy intymnej fizjologii naszego organizmu. Jeśli będziesz traktować miesiączkę, jako coś całkowicie naturalnego, zdrowego oraz nieuniknionego zmusisz do takiego spojrzenia na swoje ciało innych.
Cóż jeśli poplamisz ubranie zupą, przecież nic nadzwyczajnego się nie dzieje, nie jest to powód do paniki, załamania i wstydu. Trzeba po prostu znać swój organizm.