Antykoncepcja - wstęp

Antykoncepcja.

Życie płata niespodzianki. Można spotkać osobę, która jest miła, czarująca. Sprawia bardzo dobre wrażenie, jej zachowanie jest bez zarzutu.

Przynajmniej „na pierwszy rzut oka” Trudno oprzeć się osobie, która ma taką osobowość i która zrobi wszystko, aby osiągnąć swój cel. Należy uświadomić sobie, że są osoby, które z różnych względów nie dbają o nieplanowaną ciążę czy choroby przenoszone drogą płciową. To oznacza, że zawsze trzeba troszczyć się o swoje bezpieczeństwo i nie zostawiać tej bardzo ważnej sprawy komuś, kto może zawieść Twoje zaufanie. Od tego może zależeć Twoja przyszłość, zdrowie, a nawet życie.

Nie można pozwolić się zaskoczyć niezręcznej sytuacji, dlatego warto przygotować i przemyśleć sobie plan działania jak należy podejmować trudne decyzje.

1. Łatwiej jest działać, kiedy wiesz, co chcesz zrobić czyli prosto mówiąc masz wytyczony cel
2. W trudnej i niezręcznej dla Ciebie sytuacji należy przejąć inicjatywę. Czyli nie pozwól sobą manipulować.
3. Pamiętaj, ze najważniejsza jest Twoja przyszłość, zdrowie i życie. Podejmuj takie decyzje, aby je chroniły.

Zdarza się, że w związku dwojga ludzi wywierany jest subtelny nacisk na podjęcie kontaktów seksualnych. Celem jest najczęściej sprawienie radości i rozładowania napięcia seksualnego „chłopaka” lub „dziewczyny” Argumentem jest : Jeśli mnie naprawdę kochasz to zrobisz , z podkreśleniem słowa naprawdę. W takich sytuacjach trzeba pamiętać, że osoba, która deklaruje prawdziwe uczucia zawsze będzie się troszczyła o szeroko pojęte dobro drugiej osoby.
Ideałem jest, aby każdy z nas uczył się na cudzych błędach.
Umiejętnie dobrane metody antykoncepcyjne pomogą zapobiec nieplanowanej ciąży oraz uniknięciu chorób przenoszonych drogą płciową.

Antykoncepcja to różne metody, które prawidłowo zastosowane zapobiegają nieplanowanej ciąży oraz zapobiegają zakażeniu się chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Nie ma idealnej metody antykoncepcyjnej, która zapewnilaby100% skuteczność zapobieganiu ciąży i zakażeniu się chorobami przenoszonymi drogą płciową. Taką pewność daje tylko ABSTYNENCJA seksualna.

Nie wszyscy używają metod antykoncepcyjnych. Zwykle tłumaczą, że:
- jest to kłopotliwe
- kosztowne
- użycie środków antykoncepcyjnych oznacza, że brak zaufania do drugiej osoby
- nie jest naturalne
- niszczy spontaniczność
- wpływa negatywnie na doznania seksualne

Takie powody można mnożyć, ale w rzeczywistości taka osoba, nie zna ryzyka, które powstaje przy decyzji o kontaktach seksualnych bez odpowiedniego zabezpieczenia. Wynika to najczęściej z braku wiedzy i wyobraźni.